Logo OOW

Okręgowy Ośrodek Wychowawczy

ABC saneczkarstwa z okazji DNIA DZIECKA

W niedzielne popołudnie 30 maja w Parku Zamkowym w Pszczynie miało miejsce niecodzienne wydarzenie zorganizowane z okazji Dnia Dziecka.

Najlepsze polskie saneczkarki startujące na torach naturalnych, mistrzynie i medalistki Mistrzostw Polski wraz z wychowankami Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie zaprosiły dzieci na letnią naukę podstaw saneczkarstwa na sankorolkach.

Julia Płowy, Klaudia Promny są czołowymi zawodniczkami zawodów międzynarodowych, Zuzanna Orszulik, Weronika Piech i Emilia Krawczyk również mają duże doświadczenie międzynarodowe i krajowe w tej dyscyplinie sportowej.

Wszystkie z dużym zaangażowaniem, bardzo profesjonalnie, ale też z wdziękiem przekazywały wielu dzieciom przybyłym z rodzicami do Parku Książęcego sportową radość i podstawowe zasady jak można w przyszłości iść w ich ślady.

Każde dziecko, które próbowało jazdy na sankorolkach otrzymało okolicznościowy dyplom uczestnictwa. Była to pierwsza tego typu impreza, w którą bardzo dużo swego zaangażowania włożył wychowawca Pan Krzysztof Orszulik a zarazem Członek Zarządu Polskiego Związku Sportów Saneczkowych.

Zachwyt dzieci i rodziców był tak ogromny, że przekonywały, by taki prezent był powtarzany w następnych latach. Czy nie warto spełniać marzeń dzieci?

 

 

Kontakt

Okręgowy Ośrodek Wychowawczy
w Pszczynie Łące
Łąka
ul. Zdrojowa 64
43-200 Pszczyna
dyrektor: Maciej Paź
Skip to content