Logo OOW

Okręgowy Ośrodek Wychowawczy

BIERZMOWANIE 2019

Bierzmowanie w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Pszczynie 14 maja 2019 roku

Dnia 14 maja 2019 roku o godzinie 16.00 w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Pszczynie miała miejsce uroczystość bierzmowania.

Sakramentu bierzmowania udzielił ksiądz biskup Marek Szkudło – biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej.

Po rocznym przygotowaniu, mającym miejsce w Kaplicy Zakładu Poprawczego pod wezwaniem św. Jana Bosko oraz w ramach lekcji religii, sakrament przyjęło 24 nieletnich i wychowanków placówki.

Młodzież, pod kierownictwem wychowawców, przygotowała dekorację nawiązującą do Programu Duszpasterskiego Kościoła Katolickiego w Polsce na rok 2018/2019 pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. W przygotowanie uroczystości zaangażowanych było wielu pracowników naszej Placówki.

W Mszy świętej uczestniczyli goście bierzmowanej młodzieży oraz świadkowie bierzmowania, a także dyrekcja i kierownictwo zakładu wraz pracownikami i wychowankami.

Mszę św. uświetnił chór „Semper Communio” z Goczałkowic pod batutą Pani Edyty Wrony.

Na zakończenie uroczystości Dyrektor Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie Pan Andrzej Kegel skierował słowa podziękowania księdzu Biskupowi i wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu uroczystości.

Po Mszy św. ksiądz Biskup wręczył bierzmowanej młodzieży pamiątkowe książki i krzyże. Następnie Goście mieli możliwość spotkania się
z dyrekcją, wychowawcami i wychowankami.

W tym dniu w naszej Placówce panowała podniosła atmosfera.

Ks. Jarosław Oleś

Kontakt

Okręgowy Ośrodek Wychowawczy
w Pszczynie Łące
Łąka
ul. Zdrojowa 64
43-200 Pszczyna
dyrektor: Maciej Paź
Skip to content