Logo OOW

Okręgowy Ośrodek Wychowawczy

„PARAGRAF 64” – koncert zespołu

20 lutego 2018 roku już po raz trzeci zawitał w nasze progi zespół złożony w większości z więźniów Aresztu Śledczego nr 2 w Strzelcach Opolskich.

Jest to bezsprzecznie najlepsza kapela więzienna w Polsce. Ma na swoim koncie liczne wyróżnienia i nagrody zdobywane na różnorodnych festiwalach.

Grupa chętnie i często uczestniczy w akcjach charytatywnych oraz odwiedza pokrewne placówki. Obecnie grają ostrego wysublimowanego rocka z nastrojowymi i łatwo wpadającymi w ucho balladami. Poetyckie teksty, które są autorstwa głównie lidera grupy Macieja Jankowskiego idealnie współgrają z ekspresyjną muzyką.

Zespół jest w trakcie nagrywania drugiej już płyty. Koncert bardzo się spodobał naszej młodzieży czego kwintesencją była długa i szczera rozmowa na temat życia za murami i kratami.

Widać gołym okiem przemiany jakie zaszły w sercach i duszach muzyków. To była bardzo pożyteczna lekcja życia dla nieletnich.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy umożliwili zorganizowanie występu, a zwłaszcza opiekunce zespołu Pani Anecie Zalejskiej.

Kontakt

Okręgowy Ośrodek Wychowawczy
w Pszczynie Łące
Łąka
ul. Zdrojowa 64
43-200 Pszczyna
dyrektor: Maciej Paź
Skip to content