Logo OOW

Okręgowy Ośrodek Wychowawczy

„PSZCZYŃSKI MASTER SZEF”

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia przypadającego corocznie na dzień 7 kwietnia z inicjatywy naszej terapeutki i psychologów zorganizowaliśmy akcję kulinarną pod hasłem: „Pszczyński Master Szef”

Do konkursu przystąpiły zespoły kucharzy z pięciu grup zakładu i schroniska, wszyscy gotowali w swoich kuchniach grupowych. Przygotowane dania miały spełniać wymogi tzw. zdrowej kuchni.

Potrawy oceniane były w 3 kategoriach: walory smakowe, estetyka podania oraz informacje o daniu.

Szanowne Jury obradowało w 5 osobowym składzie, oprócz 3 organizatorów swoją obecnością zaszczycił nas Pan Kierownik Internatu i Pan Wychowawca Wacław. Pozostali wychowawcy wspierali nas dobrym słowem.

Przygotowanie dań wymagało od uczestników zaangażowania, wiedzy, umiejętności kulinarnych, woli współpracy, kreatywności i umiejętności organizacyjnych i tego wszystkiego nie zabrakło!

Efektem pracy zespołów kucharzy były pyszne, oryginalne i zdrowe dania, które przerosły oczekiwania jurorów.

Wśród propozycji menu znalazła się Paella z kurczakiem, kurczak paprykowy z kolendrą w śmietanie, faszerowane bakłażany z wyważonym słodko-słonym smaczkiem, tradycyjne kotleciki drobiowe z sałatką i ziemniakami puree a także medaliony z indyka z oscypkiem i żurawiną oraz sernik z malinami. Pyyyycha!!!

W ramach rozstrzygnięcia konkursu Jury postanowiło przyznać równorzędne nagrody w postaci bonów na wspólne, „zdrowe” gotowanie dla wszystkich grup. Dodatkowo wyróżniliśmy każdego uczestnika za osobisty wkład we wspólną pracę.

Najważniejsze wyróżnienia to:

Tytuł Srebrnej Kielni, czyli MasterChefa przypadł Szymonowi, najbardziej samodzielnemu, pracowitemu i utalentowanemu kucharzowi.

Następnie wyróżniliśmy 2 najlepsze duety kucharzy: Piotr and Maciej oraz Kamil and Daniel.

Na wyróżnienie zasłużył także najbardziej odważny kucharz Przemek oraz zespół kucharzy z grupy 5 za dodatkową inicjatywę i umiejętność planowania.

B R A W O!!!

Ż y c z y m y   d a l s z y c h    s u k c e s ó w    k u l i n a r n y c h

Kontakt

Okręgowy Ośrodek Wychowawczy
w Pszczynie Łące
Łąka
ul. Zdrojowa 64
43-200 Pszczyna
dyrektor: Maciej Paź
Skip to content