Logo OOW

Okręgowy Ośrodek Wychowawczy

Wychowankowie z certyfikatem kursu stolarza

Kolejni wychowankowie ukończyli kurs stolarza na warsztatach szkolnych ZPiSDN.

Dobrze wyposażona pracownia stolarska oraz wysoki poziom szkolenia  pozwalają naszym wychowankom zdobywać kolejne kwalifikacje zawodowe.

Tym razem  5 wychowanków ukończyło  specjalistyczny kurs stolarza z bardzo dobrymi wynikami. Ułatwi im to poruszanie się na rynku pracy – gratulujemy!

Szczególnie podziękowania dla  nauczyciela zawodu Tomaszowa Grabarczyka za  przygotowanie i przeprowadzenie szkolenia. Profesjonalne szkolenie na warsztatach szkolnych daje konkretne efekty z czego jesteśmy dumni.

 

Szkolenie zawodowe w warsztatach szkolnych ZPiSdN w Pszczynie-Łące daje możliwość nauki zawodu stolarza.

Dzięki wyposażeniu pracowni stolarskiej w nowoczesne obrabiarki i maszyny do drewna, wychowankowie uczą się stolarki budowlanej i meblowej.

Proces nauczania kończy się egzaminem czeladniczym w Izbie Rzemieślniczej w Rybniku, gdzie wychowankowie uzyskują pełne kwalifikacje do pracy w zawodzie, w którym brakuje fachowców.

W okresie od 2005 do 2018 roku do egzaminu czeladniczego przystąpiło trzydziestu kandydatów, w lipcu 2018 roku dwóch podopiecznych. Wszyscy zdali egzamin w tym pięciu z wyróżnieniem. Co świadczy o wysokim poziomiw kształcenia.

 

kierwonik warsztatów

Marek Szklorz

 

Kontakt

Okręgowy Ośrodek Wychowawczy
w Pszczynie Łące
Łąka
ul. Zdrojowa 64
43-200 Pszczyna
dyrektor: Maciej Paź
Skip to content