Logo OOW

Okręgowy Ośrodek Wychowawczy

Bierzmowanie – 2022

Dnia 27. maja 2022 roku o godz. 16.00 w naszej placówce miała miejsce uroczystość Bierzmowania.

Uroczystości tej przewodniczył i sakramentu bierzmowania naszej młodzieży udzielił Arcybiskup Koadiutor Archidiecezji Katowickiej Adrian Galbas SAC. Eucharystię sprawował także proboszcz parafii ks. Marek Brewko.

Na początku Mszy świętej Księdza Arcybiskupa w imieniu całej społeczności zakładowej przywitał dyrektor Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich Pan Maciej Paź, prosząc o udzielenie sakramentu dojrzałości siedmiu wychowankom, którzy sumiennie przygotowywali się do tej podniosłej uroczystości przez uczestnictwo we Mszach świętych, katechezie oraz spowiedź świętą.

Chłopcy aktywnie, pobożnie i z przejęciem uczestniczyli w tym długo wyczekiwanym i ważnym dla nich wydarzeniu, a towarzyszyli im ich bliscy, świadkowie, oraz kierownictwo i wychowawcy.

Ksiądz Arcybiskup w homilii zachęcał młodych do postepowania, czyli życia według zasad wiary katolickiej, ale i czynienia postępów w tej wierze jak i w codziennym życiu.

Uroczystość uświetnił chór Semper Communio z Goczałkowic pod dyrekcją Pani Edyty Wrony.

Po Mszy świętej bierzmowańcy mogli spędzić czas ze swoimi gośćmi. Ksiądz Arcybiskup spotkał się z kierownictwem zakładu, zwiedził budynek i wszystkie działy placówki, a także odwiedził pozostałą młodzież w ich grupach.

Ten dzień był świętem nie tylko przyjmujących Sakrament Bierzmowania, ale i dla całej społeczności zakładowej.

Kontakt

Okręgowy Ośrodek Wychowawczy
w Pszczynie Łące
Łąka
ul. Zdrojowa 64
43-200 Pszczyna
dyrektor: Maciej Paź
Skip to content