Okręgowy Ośrodek Wychowawczy

Internat

Internat to miejsce, w którym nieletni spędzają większą część swojego dnia. Nad sprawną pracą internatu czuwa kierownik we współpracy z wychowawcami.

Działalność wychowawczo-resocjalizacyjna prowadzona jest w grupach wychowawczych.

Na każdej grupie znajdują się pomieszczenia mieszkalne, świetlica, toaleta, łazienka, szatnia oraz aneks kuchenny. 

Zgodnie z obowiązującym porządkiem dnia, praca wychowawcy z grupą dzieli się na część poranną i popołudniową. Część poranna składa się z toalety, śniadania, przygotowania do zajęć warsztatowych i szkolnych. W części popołudniowej oprócz posiłków mają miejsce: zajęcia sportowe i rekreacyjne, prace porządkowe i gospodarcze, realizacja założeń programów rozwoju osobistego, pogadanki i rozmowy indywidualne, , nauka własna oraz szereg zajęć wychowawczo – terapeutycznych. Zajęcia popołudniowe kończy cisza nocna.

W ramach zajęć internatowych organizowane są wyjazdy rekreacyjne i wycieczki turystyczno – krajoznawcze, wyjścia do kina, teatru, filharmonii, realizowane są zajęcia z zakresu wolontariatu zarówno skierowane do osób niepełnosprawnych jak i prac na rzecz społeczności lokalnej, gdzie nieletni aktywnie biorą udział w tej formie zajęć.

W internacie znajdują się pomieszczenia pracowni gdzie w ramach założeń programów rozwoju osobistego, nieletni poznają i rozwijają swoje zainteresowania w następujących obszarach: pirografia, muzyka, modelarstwo, turystyka, sport a ponadto mogą uczyć się i doskonalić swoje umiejętności kucharskie w przygotowanej do tego celu w pełni wyposażonej kuchni.

 Aby przybliżyć pracę internatu  – zapraszamy do obejrzenia galerii i artykułów opisujących internat.

Grupy internatowe

Kuchnia internatowa

Artykuły dotyczące internatu

Nasi podopieczni Okręgowego Ośrodka Wychowawczego mimo swojego młodego wieku, nieustannie poświęcają swój czas i serce, aby aktywnie uczestniczyć w wolontariacie!
Na dwóch kółkach i pełni entuzjazmu, grupa nieletnich wraz z kadrą ruszyła na wyprawę rowerową, której celem było zwiedzanie miejsc pamięci Podczas wyprawy podopieczni podążali ścieżkami historii, aby z bliska poznać znaczenie miejsc, które zapisane są na kartach przeszłości.
W ramach współpracy pomiędzy Okręgowym Ośrodkiem Wychowawczym w Pszczynie Łące, a Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie, Powiat Pszczyński w czasie wakacji zrealizowano trzydniowe, kompleksowe szkolenie z zakresu bezpieczeństwa. Głównym celem tego przedsięwzięcia było zapewnienie optymalnych warunków bezpieczeństwa zarówno dla nieletnich, jak i pracowników placówki
Okręgowy Ośrodek Wychowawczy wziął udział w Projekcie PaKa– INNE GAROWANIE – Fundacja im. Ks. Jana Kaczkowskiego Nakręceni na Wolontariat Projekt skierowany jest do wychowanków Zakładów Poprawczych, Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych oraz nieletnich Okręgowych Ośrodków Wychowawczych – takich jak nasz. Fundacja ks. Jana Kaczkowskiego przechowuje historię ks. Jana Kaczkowskiego, by ocalić ją od zapomnienia dla obecnych i przyszłych pokoleń. Zajmuje się realizowaniem projektów promujących uważność i otwartość na potrzeby drugiego człowieka – wartości, które głosił i uskuteczniał ks. Jan Kaczkowski. Fundacja działa również na rzecz osób potrzebujących pomocy, głównie dzieci i młodzieży W naszym ośrodku mieliśmy przyjemność gościć Patryka Galewskiego wraz z rodziną, rzeczywistą postacią z filmu „Johnny”
W miniony weekend w Okręgowym Ośrodku Wychowawczym nieletni mieli wyjątkową okazję zobaczyć projekcję filmu „Johnny”, który opierając się na prawdziwej historii, opowiada o miłości do świata i drugiego człowieka oraz głosi przesłanie, że każdy zasługuje na drugą szansę
Dzięki nowej współpracy pomiędzy Dyrektorem Okręgowego Ośrodka Wychowawczego w Pszczynie Łące Maciej Paź a Panem Tomasz Sobocik
Lato w pełni więc przyszedł czas na zbiór naszych plonów Nasz zielnik jest naszą dumą!
W miniony wtorek odbył się niezwykły występ utalentowanych kuglarzy, którzy dostarczyli niezapomnianych chwil nieletnim. W ramach tego wydarzenia, nasi podopieczni mieli również szansę wzięcia udziału w interaktywnych warsztatach, podczas których mogli zgłębiać tajniki sztuki magii oraz doskonalić swoje zdolności zręcznościowe. Pod okiem doświadczonych instruktorów, nieletni mogli odkryć sekrety różnych trików magicznych
W Okręgowym Ośrodku Wychowawczym odbyły się zajęcia dedykowane nieletnim, które miały na celu wprowadzenie ich w świat saneczkarstwa. Pod czujnym okiem doświadczonych trenerów pana Krzysztofa Orszulika - członek zarządu polskiego związku sportów saneczkowych PZSSan oraz Zuzanny Orszulik - reprezentantka kadry wojewódzkiej w kategorii młodzieżowiec, zawodniczka ULKS „Zryw” Pszczyna, nieletni mieli okazję zgłębić tajniki tej ekscytującej dyscypliny sportowej.
Dzięki współpracy Okręgowego Ośrodka Wychowawczego z Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji i Dariusz Skrobol - burmistrz Pszczyny ,Moja Pszczyna nieletni Okręgowego Ośrodka Wychowawczego wraz z pracownikami OOW wzięli udział w uroczystości Święta Wojska Polskiego.
W okresie wakacji kierunkujemy zajęcia przede wszystkim pod kątem uwzględnienia preferencji zgodnych z zainteresowaniami wychowanków, a jednocześnie rozwijania ich umiejętności i wpływania na ich rozwój.
Wychowankowie OOW pod okiem kadry zorganizowali dzisiaj grilla dla pracowników naszej placówki.

Kontakt

Okręgowy Ośrodek Wychowawczy
w Pszczynie Łące
Łąka
ul. Zdrojowa 64
43-200 Pszczyna
dyrektor: Maciej Paź
Skip to content