Okręgowy Ośrodek Wychowawczy

Aktualności

"Karmel wznosi się ponad niepokoje życia, ponad burzliwe sztormy tego świata. Jego samotność jest poza zasięgiem życia gorączkowego i ulegającego kaprysom; jest otoczony Bożym pokojem."
W dniu 17 września słońce świeciło nad nami nie tylko dosłownie, ale także w sercach wszystkich uczestników naszego niezwykłego Pikniku Integracyjnego pod hasłem „Razem Dla Innych", organizowanego przez nieletnich Okręgowego Ośrodka Wychowawczego w Pszczynie ŁąceTo wyjątkowy dzień, który oddaliśmy na rzecz osób niepełnosprawnych, których dobro jest dla nas niezmiernie ważne.
W dniu 15 września Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Adam Wodarczyk Archidiecezja Katowicka odwiedził Okręgowy Ośrodek Wychowawczy, przynosząc radość i wsparcie dla naszych nieletnich.
W ramach aktywnych zajęć nieletni naszego ośrodka mieli okazję wzięcia udziału w emocjonującym spływie kajakowym rzeką Wisłą, którego kulminacją było przybycie na historyczny Wawel.
Troszcząc się o rozwój moralny i kulturowy nieletnich Okręgowego Ośrodka Wychowawczego, zorganizowano niezwykłą wycieczkę do Tyńca, gdzie znajduje się majestatyczne Opactwo Benedyktynów w Tyńcu Celem tej wyprawy było nie tylko zapewnienie rozrywki, ale przede wszystkim nauka i wzbogacenie ducha młodych ludzi.
Nieletni naszego ośrodka mieli okazję obejrzeć film pt.: „Dwie korony”, który opowiada o życiu Maksymiliana Kolbe. Projekcja tego filmu miała na celu skłonić naszych podopiecznych do refleksji nad wielkodusznością, poświęceniem oraz znaczeniem oddawania pomocy innym w trudnych sytuacjach
Nasi podopieczni Okręgowego Ośrodka Wychowawczego mimo swojego młodego wieku, nieustannie poświęcają swój czas i serce, aby aktywnie uczestniczyć w wolontariacie!
Na dwóch kółkach i pełni entuzjazmu, grupa nieletnich wraz z kadrą ruszyła na wyprawę rowerową, której celem było zwiedzanie miejsc pamięci Podczas wyprawy podopieczni podążali ścieżkami historii, aby z bliska poznać znaczenie miejsc, które zapisane są na kartach przeszłości.
W ramach współpracy pomiędzy Okręgowym Ośrodkiem Wychowawczym w Pszczynie Łące, a Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie, Powiat Pszczyński w czasie wakacji zrealizowano trzydniowe, kompleksowe szkolenie z zakresu bezpieczeństwa. Głównym celem tego przedsięwzięcia było zapewnienie optymalnych warunków bezpieczeństwa zarówno dla nieletnich, jak i pracowników placówki
Okręgowy Ośrodek Wychowawczy wziął udział w Projekcie PaKa– INNE GAROWANIE – Fundacja im. Ks. Jana Kaczkowskiego Nakręceni na Wolontariat Projekt skierowany jest do wychowanków Zakładów Poprawczych, Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych oraz nieletnich Okręgowych Ośrodków Wychowawczych – takich jak nasz. Fundacja ks. Jana Kaczkowskiego przechowuje historię ks. Jana Kaczkowskiego, by ocalić ją od zapomnienia dla obecnych i przyszłych pokoleń. Zajmuje się realizowaniem projektów promujących uważność i otwartość na potrzeby drugiego człowieka – wartości, które głosił i uskuteczniał ks. Jan Kaczkowski. Fundacja działa również na rzecz osób potrzebujących pomocy, głównie dzieci i młodzieży W naszym ośrodku mieliśmy przyjemność gościć Patryka Galewskiego wraz z rodziną, rzeczywistą postacią z filmu „Johnny”
W miniony weekend w Okręgowym Ośrodku Wychowawczym nieletni mieli wyjątkową okazję zobaczyć projekcję filmu „Johnny”, który opierając się na prawdziwej historii, opowiada o miłości do świata i drugiego człowieka oraz głosi przesłanie, że każdy zasługuje na drugą szansę
Dzięki nowej współpracy pomiędzy Dyrektorem Okręgowego Ośrodka Wychowawczego w Pszczynie Łące Maciej Paź a Panem Tomasz Sobocik
Lato w pełni więc przyszedł czas na zbiór naszych plonów Nasz zielnik jest naszą dumą!
W miniony wtorek odbył się niezwykły występ utalentowanych kuglarzy, którzy dostarczyli niezapomnianych chwil nieletnim. W ramach tego wydarzenia, nasi podopieczni mieli również szansę wzięcia udziału w interaktywnych warsztatach, podczas których mogli zgłębiać tajniki sztuki magii oraz doskonalić swoje zdolności zręcznościowe. Pod okiem doświadczonych instruktorów, nieletni mogli odkryć sekrety różnych trików magicznych
W Okręgowym Ośrodku Wychowawczym odbyły się zajęcia dedykowane nieletnim, które miały na celu wprowadzenie ich w świat saneczkarstwa. Pod czujnym okiem doświadczonych trenerów pana Krzysztofa Orszulika - członek zarządu polskiego związku sportów saneczkowych PZSSan oraz Zuzanny Orszulik - reprezentantka kadry wojewódzkiej w kategorii młodzieżowiec, zawodniczka ULKS „Zryw” Pszczyna, nieletni mieli okazję zgłębić tajniki tej ekscytującej dyscypliny sportowej.
Dzięki współpracy Okręgowego Ośrodka Wychowawczego z Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji i Dariusz Skrobol - burmistrz Pszczyny ,Moja Pszczyna nieletni Okręgowego Ośrodka Wychowawczego wraz z pracownikami OOW wzięli udział w uroczystości Święta Wojska Polskiego.
W okresie wakacji kierunkujemy zajęcia przede wszystkim pod kątem uwzględnienia preferencji zgodnych z zainteresowaniami wychowanków, a jednocześnie rozwijania ich umiejętności i wpływania na ich rozwój.
Skip to content