Okręgowy Ośrodek Wychowawczy

Aktualności

Uczniowie ośrodka wychowawczego w ramach zajęć szkolnych wraz z opiekunami mieli okazję wyjścia na Kozią Górę w Bielsku-Białej, podążając trasą edukacji ekologicznej.
Wraz z promieniami wiosennego słońca, nasze żonkile w Ośrodku Wychowawczym budzą się do życia w pełnej okazałości, przypominając nam o delikatności życia i mocy nadziei.
W ośrodku zorganizowano sobotnie grillowanie podczas którego nieletni zaangażowali się w przygotowanie grilla i spędzanie czasu razem.
Nasza kolejna wycieczka na Stadion Śląski w Chorzowie była nie tylko okazją do zwiedzania, lecz także szansą na rozwój naszych nieletnich.
W magicznej atmosferze ośrodka, zgromadziliśmy się wspólnie przy wielkim stole przygotowanym na uroczyste Śniadanie Wielkanocne. To nie był zwykły poranek, ale moment, w którym tradycja spotkała się z sercem.
Nieletni wraz z opiekunami wyruszyli w trasę rowerową - EKSTREMALNĄ DROGĄ KRZYŻOWĄ - śladami kapliczek na trasie Pszczyna-Bielsko-Biała-Cieszyn.
Dbanie o ogród w wymiarze pedagogicznym może być nie tylko działaniem mającym na celu utrzymanie estetyki i funkcjonalności przestrzeni, ale również stanowi doskonałą okazję do nauki i rozwoju dla naszych podopiecznych.
Nieletni, uczestnicząc w terapeutycznych zajęciach z arteterapii, przygotowali piękne wielkanocne stroiki, które są owocem ich kreatywności i zaangażowania. Te piękne dzieła sztuki nie tylko ozdobią wnętrza naszego ośrodka, lecz także zostaną ofiarowane zaprzyjaźnionym instytucjom, z którymi ściśle współpracujemy.
Na zaproszenie podopiecznych i pracowników Ośrodka Matka Boża Różańcowa w Pszczynie, nieletni wraz z opiekunami wzięli udział we Wspólnej Modlitwie Drogi Krzyżowej będącej połączeniem teatru cieni, rozważań pasyjnych i pieśni wielkopostnych, która odbyła się w Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej Stara Wieś Pszczyna.
W naszym ośrodku zapanowała już Wielkanocna atmosfera z uwagi na trwające intensywne przygotowania do Świąt Wielkanocnych.
W atmosferze zbliżających się Świąt Wielkanocnych, nasi nieletni ponownie włączyli się w pomoc dla Hospicjum Św. Ojca Pio, angażując się w porządki przedświąteczne wokół budynku.
Rozpoczynając aktywnie pierwsze dni wiosny na terenie naszej Pszczyny oraz Powiatu Pszczyńskiego, nasza grupa podopiecznych wraz z opiekunami zaangażowała się w sprzątanie ścieżki rowerowej prowadzącej od Osiedla Daszyńskiego w Pszczynie do stadionu sportowego "Znicz" w Jankowicach.
A po wiosennych porządkach, nieletni wspólnie z opiekunami przygotowali zasłużony grill, który był zarówno nagrodą za ich ciężką pracę, jak i sposobem na zacieśnienie więzi między nimi.
Podczas pierwszych dni wiosny, nieletni z Okręgowego Ośrodka Wychowawczego wykorzystali słoneczne dni do aktywnego działania na świeżym powietrzu.
Pismo Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego dot. aktualnej sytuacji epidemiologicznej dot. zachorowań na krztusiec.
Naszym głównym wspólnym celem jest rozwijanie innowacyjnych podejść w dziedzinie resocjalizacji.
W ramach owocnej współpracy pomiędzy Okręgowym Ośrodkiem Wychowawczym w Pszczynie Łące a ośrodkiem narciarskim Białka Tatrzańska - Kotelnica Białczańska udało się zorganizować wyjazd narciarski dla podopiecznych naszego ośrodka.
Dziękujemy za promowanie naszych Ogromnych Talentów w telewizji, rozgłośniach radiowych, portalach informacyjnych oraz na prywatnych kanałach.
Nieletni z Okręgowego Ośrodka Wychowawczego wzięli udział w 63 Międzynarodowych Targach Budownictwa TWÓJ DOM 2024 w Bielsku-Białej organizowanych przez Targi Bielskie.
W dniu Międzynarodowego Dnia Kobiet podopieczni naszego ośrodka postanowili wyjść poza granice zwykłych prezentów i podarowali wszystkim kobietom w ośrodku coś naprawdę wyjątkowego.
To inicjatywa, która ma na celu zbieranie środków na wsparcie placówki opieki paliatywnej. Nieletni z Okręgowego Ośrodka Wychowawczego podjęli się próby zdobycia najwyższych szczytów w Polsce, aby zbierać fundusze na potrzeby hospicjum.
W środę 28 lutego 2024 roku, podopieczni naszego ośrodka mieli okazję uczestniczyć w meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów Siatkarzy
W dniu 29 lutego 2024 r. w Okręgowym Ośrodku Wychowawczym odbyła się narada szkoleniowa pt.: „Standardy ochrony dzieci przed krzywdzeniem”.
Skip to content