Logo OOW

Okręgowy Ośrodek Wychowawczy

Aktualności

"Czas na sanki" to zajęcia organizowane przez MORiS Pszczyna , pszczyńskie saneczkarki i Okręgowy Ośrodek Wychowawczy w Pszczynie Łące dla dzieci i młodzieży.
Nasi nieletni wraz z kadrą przygotowali piknik wakacyjny z okazji zakończenia roku szkolnego dla wszystkich pracowników ośrodka.
W naszym ośrodku wychowawczym odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024.
Kolejny spływ kajakowy rzeką Nidą za nami! Nieletni z naszej placówki mieli okazję wziąć udział w trzydniowym wyjeździe, podczas którego płynęli malowniczą rzeką Nidą.
Adrian, z wykształcenia polonista, ma bogate doświadczenie zawodowe, obejmujące pracę w wydawnictwach, branży eventowej oraz w Social Mediach dla firmy z branży optycznej. Jego pasją od zawsze były media, zwłaszcza telewizja. W 2007 roku był finalistą programu „Big Brother” oraz uczestnikiem pierwszego internetowego reality-show w Polsce: „Bitwa o Sławę”.
W naszym ośrodku odbył się Festiwal Rap i Hip-hop, przeplatany elementami Disco polo.
W naszym ośrodku odbył się "Dzień Sportu" zorganizowany w ramach obchodów Dnia Dziecka.
To naprawdę był dobry wieczór! Wzruszający, przejmujący, refleksyjny, a przede wszystkim Boży!
W ramach naszych działań jako Okręgowy Ośrodek Wychowawczy mieliśmy możliwość zapoznania się z Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Laskach i jego działalnością.
W naszym ośrodku wychowawczym odbyła się niezwykle ważna i podniosła uroczystość. Grupa naszych podopiecznych przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania, którego udzielił Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Adam Wodarczyk Archidiecezja Katowicka.
Znowu pełna gwiazda na nakrętki dla chorej Gai!
Korzystając z pięknej pogody, w ramach zajęć sportowo-rekreacyjnych grupa nieletnich wraz z opiekunami wybrała się na rolki nad Zaporę Jeziora Goczałkowickiego.
Obchodzimy Dzień Matki - wyjątkowe święto, które uczciliśmy w szczególny sposób. Nieletni z naszego ośrodka wychowawczego stanęli na wysokości zadania, własnoręcznie tworząc piękne bukiety oraz wyjątkowe tabliczki wykonane na zajęciach pirograficznych dla swoich mam.
Nieletni wraz z kadrą ośrodka, wyruszyli na spacer szlakiem „Bajkowe Bielsko - Biała”. Spacer ten prowadzi przez miejsca, gdzie można podziwiać pomniki postaci z ulubionych polskich bajek. Bielsko-Biała jest miastem, w którym znajduje się słynne Studio Filmów Rysunkowych. To tutaj powstawały kultowe dobranocki, takie jak „Bolek i Lolek” oraz „Reksio”, które zdobyły serca wielu pokoleń
Kochani Nasi Salwatoriańscy Przyjaciele! Serdecznie zapraszamy na ostatni już przed wakacjami, 19 Bielski Wieczór UWIELBIENIA u Salwatorianów. Odbędzie się on w piątek, 7 czerwca 2024 r. Tradycyjnie rozpoczniemy Mszą Św. o godz.: 18.30, po niej świadectwo zaproszonego gościa, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Modlitwą Uwielbienia i indywidualnym błogosławieństwem, którą poprowadzą Ks. Paweł Krężołek, Projekt Fausystem i Grupa Młoda 9.
W Bielsku-Białej odbył się Festiwal Roślin , który jest największą imprezą tego typu w Polsce. Nasi nieletni z ośrodka wychowawczego, wraz z opiekunami, wzięli udział w tym wydarzeniu.
Nieletni ośrodka wraz z opiekunami przemierzali Pszczynę i jej urokliwe okolice na dwóch kółkach! Podczas wycieczki rowerowej, zatrzymali się, aby poznać historię i dziedzictwo regionu.
W ramach Tauron 1. Liga 2023/2024 rozegrał się mecz pomiędzy drużynami BBTS Bielsko-Biała oraz MKS Będzin. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:3 na korzyść MKS Będzin.
Nieletni z naszego ośrodka wychowawczego przystąpili  do egzaminu z języka polskiego, który ma na celu sprawdzenie ich umiejętności w zakresie rozumienia tekstu, analizy literackiej oraz wyrażania własnych myśli w formie pisemnej.
Grupa nieletnich postanowiła wspólnie zorganizować niedzielny grill w ośrodku, aby spędzić razem czas na świeżym powietrzu i podzielić się swoimi umiejętnościami kulinarnymi.
Nieletni ośrodka wychowawczego wzięli udział w 18. Bielskim Wieczorze UWIELBIENIA w Salwatoriańska Parafia NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej.
Nieletni ośrodka wychowawczego, pod czujnym okiem wychowawcy, w ramach koła ogrodniczego, poświęcili swój czas i starania na sadzenie pięknych kwiatów, aby upiększyć otoczenie naszej placówki.
W ośrodku wychowawczym nieletni gorliwie przygotowywali się do obchodów majowych, tworząc ręcznie godła Polski oraz malując barwy narodowe na flagach.
Święto Narodowe Trzeciego Maja, co jest niezwykle istotnym dniem dla Polaków. To właśnie 3 maja w 1791 roku, uchwalono Konstytucję 3 Maja będącą jednym z najważniejszych aktów prawnych w historii Polski.
Nieletni wraz z kadrą ośrodka, pełni entuzjazmu i zaangażowania, przygotowali i uczcili niezapomniane obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
Skip to content