Logo OOW

Okręgowy Ośrodek Wychowawczy

Narodowy Dzień Powstań Śląskich – panel historyczny

20 czerwca 2022 r. Narodowym Dniem Powstań Śląskich

7 czerwca 2022r. w Katowicach Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę o ustanowieniu Narodowego Dnia Powstań Śląskich. W najbliższy poniedziałek, 20 czerwca 2022 r. będziemy obchodzić po raz pierwszy Narodowy Dzień Powstań Śląskich.

Święto upamiętnia trzy powstania śląskie oraz rocznicę objęcia części Górnego Śląska przez Rzeczpospolitą w 1922 r.

W związku z tym wydarzeniem w piątek 17.06.2022 odbył się w naszej szkole naukowy panel historyczny, ściśle powiązany z naszym nowym świętem zwłaszcza, że dotyczy ono naszego miasta i regionu w którym żyjemy.

Całość otworzył nauczyciel historii, krótko wprowadzając w temat oraz omawiając chronologię prac i starań lokalnych działaczy społecznych, lokalnych polityków oraz posłów z naszego regionu, pragnących, aby to bardzo potrzebne Polsce, Polakom i Ślązakom święto zostało odpowiednio, państwowo uhonorowane.

Następnie swoje referaty dotyczące historii poszczególnych powstań odczytali nasi uczniowie Filip, Patryk i Jakub. Poszczególne wystąpienia przerywane były projekcjami filmów omawiających ważne postacie z epoki ich rolę w powstaniach oraz przybliżały miejsca i klimat epoki.

Naszą sesję zakończył krótki cykl pytań dotyczących przedstawianych wydarzeń i ich skutków.

W panelu wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz pracownicy pedagogiczni.

Dziękujemy dyrekcji, prelegentom, uczestnikom oraz organizatorom za przygotowanie panelu.

 

Kontakt

Okręgowy Ośrodek Wychowawczy
w Pszczynie Łące
Łąka
ul. Zdrojowa 64
43-200 Pszczyna
dyrektor: Maciej Paź
Skip to content