Logo OOW

Okręgowy Ośrodek Wychowawczy

Podstawy prawne działalności

AKT PRAWNY

Na mocy zarządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 1 października 1970 roku w sprawie zmian zakładów dla nieletnich w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Katowicach
§ 1.1. Tworzy się w Pszczynie zakład poprawczy i schronisko dla nieletnich (chłopców) pod nazwą Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Pszczynie (Dz. Urz. Min. Spr. Nr 7 z 1970 r.).

Wymieniony zakład został zlokalizowany poza miastem – Pszczyna, a w odległości 2 km od centrum na parceli Państwowego Gospodarstwa Rolnego w Pszczynie, przy ulicy Dębowej, obecnie Zdrojowej 64. W kompleks zajmowanych przez zakład budynków wchodzą:

Budynek główny trzypiętrowy i trójskrzydłowy, w którym znajdują się:

  1. piwnice adoptowane na magazyny i kotłownię,
  2. parter, na którym znajduje się dział administracyjno – gospodarczy
  3. magazyny żywnościowe, izba przejściowa, izba chorych i kuchnia z zapleczem,
  4. pierwsze piętro, na którym usytuowana jest szkoła, ambulatorium lekarskie, gabinet dyrekcji szkoły i gabinet psychologa oraz dwie grupy internatowe.
  5. drugie i trzecie piętro zajmuje internat schroniska dla nieletnich i zakładu, który zajmuje 6 rejonów w odrębnych skrzydłach budynku z dużymi holami adaptowanymi do zajęć rekreacyjnych i sportowych.
  6. budynek główny jest połączony korytarzem z salą gimnastyczną, z zapleczem sanitarnym.
  7. budynek warsztatów jest parterowy i mieszczą się w nim hale obróbki ręcznej, hala maszyn, spawalnia, kuźnia, magazyny, biuro techniczne oraz gabinety kierownictwa warsztatów i nowoczesna sala do zajęć technologicznych.

W skład budynków warsztatowych wchodzą garaże, wiata, w której mieści się magazyn metalu i drzewa, budynek gospodarczy i pracownia stolarska. Zakład posiada cały zespół obiektów sportowych, takich jak: boiska asfaltowe do piłki ręcznej i koszykówki, boisko do piłki siatkowej, piłki plażowej i stadion do piłki nożnej wraz z zapleczem do lekkiej atletyki, korty tenisowe.

Kontakt

Okręgowy Ośrodek Wychowawczy
w Pszczynie Łące
Łąka
ul. Zdrojowa 64
43-200 Pszczyna
dyrektor: Maciej Paź
Skip to content