Logo OOW

Okręgowy Ośrodek Wychowawczy

Porozumienie gminy Pszczyna z Zakładem Poprawczym

W środę, 11 maja w Pszczynie burmistrz Dariusz Skrobol podpisał porozumienie o współpracy pomiędzy Urzędem Miejskim, a Zakładem Poprawczym i Schroniskiem dla Nieletnich.

Współpraca w zakresie działań wolontaryjnych wyszła z inicjatywy Macieja Pazia, nowego szefa placówki. Chce on zaangażować wychowanków w akcje pomocowe realizowane na terenie gminy Pszczyna.

Jak deklaruje nowy dyrektor, wolontariusze z Zakładu Poprawczego mogą również pomóc w naprawach elementów małej architektury. Placówka wyposażona jest w warsztaty stolarskie, które pozwalają m.in. tworzyć nowe ławeczki.

Dzięki współpracy wolontariusze będą mieli dostęp do sprzętu sportowego będącego na wyposażeniu OSW Łąka. Będą mogli również korzystać z wejściówek umożliwiających zwiedzanie obiektów turystycznych zarządzanych przez gminę Pszczyna.

ar / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Źródło: https://www.pless.pl. Zapoznaj się z pełną treścią artykułu: https://www.pless.pl/wiadomosci/73752-jest-porozumienie-gminy-pszczyna-z-zakladem-poprawczym-pszczyna?fbclid=IwAR0VuFiaedKqUBxNmD7OEHJ09XmeYuy4Z2EPO57jvUfyO0URPSp0u7x3q8Q

Kontakt

Okręgowy Ośrodek Wychowawczy
w Pszczynie Łące
Łąka
ul. Zdrojowa 64
43-200 Pszczyna
dyrektor: Maciej Paź
Skip to content